Etui na telefon



- Kolekcje -

Kolekcja Project On1y
Project On1y
Kolekcja Klasyczna
Klasyczne
Kolekcja Personalizacja
Personalizowane
Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Przeglądaj produkty

Odbierz 15% rabatu*

na pierwsze zakupy

Zapisz się do naszego newslettera, otrzymuj powiadomienia o nowych promocjach i produktach.

*Rabat jest jednorazowy, obejmuje cały nieprzeceniony asortyment oraz nie łączy się z innymi promocjami.

Czeczota – natura w służbie Drevko

Podczas wycieczek po lesie, prawdopodobnie niejednokrotnie udało ci się spotkać czeczotę, nie mając pojęcia czym ona jest. Zniekształcona, wybrzuszona narośl o nieregularnym kształcie, dla niektórych stanowiąca wadę drzewa, wewnątrz posiada fantazyjną strukturę i stanowi nie lada gratkę dla kolekcjonerów. Jest coraz bardziej cenionym surowcem, zarówno w przemyśle meblarskim, jak i rzeźbiarskim. Istotną rolę odgrywa również w Drevko, gdyż używamy jej do tworzenia etui z serii ProjectOn1y.

Dobra, ale jak to powstaje?

Czeczota, czyli obrzęk drewna, powstaje na skutek oddziaływania na pień bodźców zewnętrznych, takich jak, burze, pożary, pasożyty lub grzyby. W odpowiedzi na nie drzewo wytwarza tkankę zabliźniającą (kallus), która w odróżnieniu od zdrowych komórek drewna rośnie przez cały rok, w swoim własnych tempie, osiągając nieprzewidywalny wygląd oraz rozmiary. Pomimo specyficznego wyglądu, drzewo na którym występuje czeczota pozostaje zdrowe i może rosnąc przez lata. Po przecięciu czeczoty, tak naprawdę nigdy nie wiemy co znajdziemy w środku. Każdy kawałek drewna jest niepowtarzalny, ma różne kombinacje kolorów i usłojenia.

Czeczota na brzozie

Do czego używamy w Drevko?

Czeczoty na etui pozyskujemy bezpośrednio od osób, które zajmują się ich poszukiwaniem na „naszych” terenach, czyli w obszarze Puszczy Sandomierskiej i Solskiej. Dla większości stanowią one odpad obróbki drewna, natomiast dla Nas są cennym surowcem, któremu dajemy nowe życie. Zdobywane są często w sposób zrównoważony, bez ścinania i zabijania całego drzewa. Korzystamy między innymi z obrzęków powstałych na akacjach, topolach i brzozach.

Czeczota topoli

Czeczota topoli nadwiślańskiej

Czeczota akacji

Czeczota robinii akacjowej

Każdy kawałek drewna czeczotowego nieustannie zachwyca nas swoją oryginalnością. Przed stworzeniem z nich caseów z serii ProjectOn1y, zawsze dokładnie je analizujemy i decydujemy w jakiej gamie kolorystycznej wyglądać będą jeszcze bardziej wyjątkowo. Po włożeniu drewna do foremek i zalaniu żywicą, kolejnym krokiem jest pocięcie powstałej bryły na cienkie plasterki. Stąd już bardzo krótka droga, aby czeczota znalazła się w Twoich rękach, pod postacią etui na smartphona. Ale to już materiał na kolejny wpis.

Okładki - Project On1y

Odbierz 15% rabatu*

na pierwsze zakupy za zapis do naszego newslettera.

*Rabat jest jednorazowy, obejmuje cały nieprzeceniony asortyment oraz nie łączy się z innymi promocjami.